TEKSTESHQIP

Indrit Dode & Orgito Dapa
Helem
Lyrics

Helem
Dashnin me ke kthy ne helem
A menon per tjeter
A je me dikon tjeter
A menon per mu
Naten kur je vetem 2x

Ajo me mu
Dhe diken tjeter zemer
Ajo pa mu
Po me dike tjeter
E ka mohu krej dashnin e vjeter
E ka harru qe ja fala jeten 2x

E di ka bo shum faj faj faj me mu
Ajo zemren ma ka lendu du du du
Edhe shpirtin ma ka coptu tu tu tu
Ajo menjen ma lun lun lun

Helem
Dashnin me ke kthy ne helem
A menon per tjeter
A je me dikon tjeter
A menon per mu
Naten kur je vetem 2x

Aj ska faj
Un kam faj e di
E kam besu
Aj me tjeter eshte tani
Eshte taniii

E di ka bo shum faj faj faj me mu
Ajo zemren ma ka lendu du du du
Edhe shpirtin ma ka coptu tu tu tu
Ajo menjen ma lun lun lun

Helem
Dashnin me ke kthy ne helem
A menon per tjeter
A je me dikon tjeter
A menon per mu
Naten kur je vetem 2x

DËRGOI:
INFO
Më datë 20 Tetor 2022, Indrit Dode & Orgito Dapa publikojnë videoklipin "Helem". Muzika e këngës u punua nga vetë Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.