Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ingrit Gjoni & Inis Gjoni - Imazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Imazh".
3. Video është e këngës "Imazh", por nuk këndohet nga Ingrit Gjoni & Inis Gjoni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ingrit Gjoni & Inis Gjoni - Imazh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Imazh I Ri"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Imazh" kënduar nga Ingrit Gjoni & Inis Gjoni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bessi - Imazh

Ref 2
De Ja vu- perpara syve shfaqen/
Eshte syni jem qe nuk gjen paqen/
Eshte thell ntru nuk eshte kollaj me fshi/
Jeta eshte 1 iluzion i pa kufi/

s*1
Jeta eshte dhimje kjo parrule eshte nmene teme/
Smunem me heq ket proverb mka met pike ne zemer/
Adhuroj ondrrat ma shume se diten kur jam zgjut/
Gjej paqen qe mka hum prej dites kur u shu/
1 qeri i nezun dhuron drite per me pa/
Se ndjenjat vazhdojne jetojne mrena meje hala/
Kurr me ta smundem me u nda metem perjete 1/
Koha eshte nje pjese qe na afron po mbaron e di/
Se nuk ka pengese gjithshka e ka nje fund/
Dikush leshohet para permas vijne krejt ne turme/
Kjo bote eshte me hile djalli vet e ka shkru/
Djemt e parajses po zgjidhen prej botes me u largu/
Pa piken e ndjenjes njerzit harrojne historine/
Une nezi gjithmone 2 cigare per shtu shoqnine/
Nuk eshte jam pak me shoke po jo krejt shok jane per koke/
Jo krejt shok jane vllezen per shume shoke sot bjen ntoke/

Ref 2
De Ja vu perpara syve shfaqen/
Eshte syni jem qe nuk gjen paqen/
Eshte thell ntru nuk eshte kollaj me fshi/
Jeta eshte 1 iluzion i pa kufi/

S*2
Gjithshka bohet mir ne terr/kur djemt fillojn tu leviz/
Atmosfera flaken merr/ ne cdo cep te shqiperise/
Po prap seshte njesoj si sot si mot/
Dikush ka ec dikush ka ra poshte e nuk cohet dot/
M'hypen drithma/ne ftyre u mpiva/
Nonen ca po mnodh hona pse po mhedh drita/
Po nina keq me vedi tu i majt syte ne qell/
Zemra prek sikletin fyti nis me u pshtjell/
Bohen shume flosha po bessi kurr spo pi/
Ka kalu kohe e gjat e nuk vjen me ajo munci/
Gjak kisha derdh per me ni nje jave ere/
Ka me na cu keq nacu ky zo ntru po mther/
Bulevardin plot e perplot perdit e shoh/
Ftyra lemeri ne tv kishe gangsta/
Pshurri nto nuk ka as ka me pas 2 till/
Ju falte zoti nese nzemer se mani lidh/

Ref 4
De Ja vu- perpara syve shfaqen/
Eshte syni jem qe nuk gjen paqen/
Eshte thell ntru nuk eshte kollaj me fshi/
Jeta eshte 1 iluzion i pa kufi/

Kthjellu - Imazh

Rruga m'duket shume e zbrazt
çdo gje e njejte si çdo nate
shoh une veten ne kerkim te saj
ajo s'eshte,
s'eshte as hapi saj
ndalem shikoj nje imazh
ai me shfaqet ne nje xham
siluet them eshte ajo
por diçka m'thot ktheje koken pas

ref.
Ja ku eshte ajo po qendron
pamja saj m'ben te fluturoj
ja ku eshte ajo me ngacmon
me trazon...

Pika shiu fohte me thote
s'eshte kjo ajo, ti pret kot
i hutuar nga imazhi saj
lagem, terem gjithçka m'duket ngroht ...

ref..... 3 X
Më Shumë Këngë Nga Ingrit Gjoni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë