Official Video

Ingrit Gjoni & Rati - Ndale  (Feat. Kastro Zizo)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/11/2015

2015-11-16T15:00:02

Featuring

Kastro Zizo

Më Shumë Nga

Rati

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndale" kënduar nga Ingrit Gjoni & Rati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ingrit Gjoni & Rati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blero - Ndale

Se veq ti me jep knaqesi
S'po du me t'lon me m'ik
Po du me t'pa cdo dite
Buzet qe s'mi fale
Po m'vrasin ngadale
Ty ta dhashe zemren, dhe ti e vrave

Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale
Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale

Ref 2x:
Ndale ndale, zemren ti ma ndale
Zemren ti fale fale 2x

Ti m'bone me t'dasht ty
Ton jeten me t'pas ty
Po du me t'pas veq ty
Pa ty s'muj me kon vetja
Per ty kom shume ndjenja
Te un je e vetmja

Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale
Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale

Ref 2x:
Ndale ndale, zemren ti ma ndale
Zemren ti fale fale 2x

Jona - Ndale

Nganjehere dua te tkem pranë
Ti puth sytë e tthem e jotja jam,
Për një cast dhe nje here
Te jemi një,
Du me tthan te du pas vec me sy

Ref:,, Sa e sa shume vite bashke,
Sdi cka ndodh keshtu,
Pres ndal, ndal ti rri dhe pak,
Ndale se e jotja jam...
Sa e sa shume vite bashke,
Pse ma ban keshtu,
Pres ndal ti, asgje mos thuj,
Dije per ty po vuj.

Ndjej shume ndjej,
Fjalet e pathene,
Perqafimin, dashnine qe ma ke dhane
Lutem shumë, lutem perendine,
T’na bashkoje, mos tvuajm un dhe ti.

Ref :,, Sa e sa shume vite bashke,
Sdi qka ndodh keshtu,
Pres ndal, ndal ti rri dhe pak,
Ndal se e jotja jam,
Sa e sa shume vite bashke,
Pse ma ban keshtu,
Pres ndal ti asgje mos thuj,
Dije per ty po vuj.
Më Shumë Këngë Nga Ingrit Gjoni:

Më Shumë...