A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Jericho - Kanga E Ashikëve


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/05/2016

2016-05-05T18:06:45

Music & Lyrics:

Petrit Çarkaxhiu

Arrangement:

Jericho

Video Production:

Pinkmoon Creative

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 19

Participating in

Zhurma Show 2016


Sa shumë m’ka marrë malli
Për nji kangë të vjetër
Nji kavallit zonin t’ja nigjojë

2x
E t’i knoj dashnisë si ashik i vjetër
Fjal’t e Hakit t’i kujtojë

Nëpër hallka t’nalta burrat tuj këndue
Emrin Tand shumë tu e përmen
N'këtë dynja garib jon, ashikat e tue
Afër vetit bonju ven

Ftyrat sikur hana natën kur rrëzon
Nuri zbardhi zemrën, neve dritë na bon

2x
Falë i kofsha ktij rahmeti, oj farë e dashnisë
Bone Zot o zëmren teme venin e lumnisë

Dul sabahi e na agoi shkrete
Shkun ashikat zemrat na lanë vete
Hajde sonte t’rrijmë bashkë more vlla
Për hatër t'ashkit sofrën ta shtrojmë na
Me muhabet, o natën ta bojmë sabah
O se prej dynjas o kush don me ik
Me emër t'Hakit bohet ashik


Lyrics submited by Shpetim Shemshiu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019