Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jona Koleci - Kohe E Shkuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

KOHA VRET PA E KUPTUAR
EDHE IKEN SHPEJT
EH SA KEQ DO TE ME VINTE
GJURMET MOS TI GJEJ
S`DO LEJOJA ASNJE TJETER JO
ME PUTHJE TI MBULOJE
SE URREJTJEN BRENDA MEJE
NDOSHTA DO MA ZGJOJE

NESE NDONJEHERE DO ME
KUJTOSH ME NOSTALGJI
MOS U TREMB SE IKU KOHA
ESHTE VEC DASHURI
NDOSHTA DO TE PERKELEDHE ME SHUME
E ARDHMJA TY PA MUA
MOS MA THUAJ TE VERTETEN JO TI JO

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET
CDO SEKONDE QE JETOHET
PERENDUAN AGIMET
E MBETEN VEC KUJTIMET
VJESHTA GJETHET RREZOI
GJURMET TONA MBULOI
NE VEGIME LARGOHU
NGA ENDERRIMET ZGJOHU ( TI )

Strofa 3
ECI RRUGES E VETMUAR
E PER TY MENDOJ
DO TI KTHEJA HAPAT MBRAPA
PAK TY TE SHIKOJ
DASHURIA E PERJETSHME
VEC NJEHERE NE JETE PROVOHET
DHE PASTAJ NGA NE LARGOHET
PERGJITHMONE

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET …………


Ky tekst u dërgua nga Jona KoleciJona Koleci
Publikimi: 24/10/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Alfred Kaçinari
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Alfred Kaçinari


Jona Koleci - Kohe E Shkuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kohe E Shkuar".
3. Video është e këngës "Kohe E Shkuar", por nuk këndohet nga Jona Koleci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jona Koleci:


Komente 0