TEKSTESHQIP

Jona Koleci
Kohe E Shkuar
Lyrics

KOHA VRET PA E KUPTUAR
EDHE IKEN SHPEJT
EH SA KEQ DO TE ME VINTE
GJURMET MOS TI GJEJ
S`DO LEJOJA ASNJE TJETER JO
ME PUTHJE TI MBULOJE
SE URREJTJEN BRENDA MEJE
NDOSHTA DO MA ZGJOJE

NESE NDONJEHERE DO ME
KUJTOSH ME NOSTALGJI
MOS U TREMB SE IKU KOHA
ESHTE VEC DASHURI
NDOSHTA DO TE PERKELEDHE ME SHUME
E ARDHMJA TY PA MUA
MOS MA THUAJ TE VERTETEN JO TI JO

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET
CDO SEKONDE QE JETOHET
PERENDUAN AGIMET
E MBETEN VEC KUJTIMET
VJESHTA GJETHET RREZOI
GJURMET TONA MBULOI
NE VEGIME LARGOHU
NGA ENDERRIMET ZGJOHU ( TI )

Strofa 3
ECI RRUGES E VETMUAR
E PER TY MENDOJ
DO TI KTHEJA HAPAT MBRAPA
PAK TY TE SHIKOJ
DASHURIA E PERJETSHME
VEC NJEHERE NE JETE PROVOHET
DHE PASTAJ NGA NE LARGOHET
PERGJITHMONE

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET …………

DËRGOI: