A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Juliana Pasha - Diamant


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  38

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/11/2012

2012-11-15T00:19:42

Music & Arrangement:

Darko Dimitrov

Lyrics:

Pirro Çako

Participating in

Kënga Magjike 2012


Nese do kerkoja diellin, syri im do ishe ti
Nese do me digjej trupi, shpirti im mbetesh ti
Ti je shtrati ku fle nata, enderr qe flet me ze
Dhe nese ndjej une prekjen tende, humbas pa fryme me le

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua – vec ty

Sa do doja pas te ecja, koha mos na shihte dot
Syte e tu pas 100- vjetesh, te shkelqenin prap si sot
Dritherime e qenies sime, ti njesoj si dikur
Dhe dallgen tende plot furi', do mbeshtillem une

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua, te dua vetem ty

Te dua te therras ty – akoma te jetoj
Je ti, je ti……..
Oooooooo ooooooo
Dua te jetoj akoma, dua
Gjer ne fund me ty
Nuk eshte enderr, nuk eshte enderr qe shoh
Ka shume lule, ngjyra ka dhe shume po

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua, vec - ty


Lyrics submited by  LocaBleri   juliana
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019