Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kejsi Tola - Ndonjehere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndonjehere".
3. Video është e këngës "Ndonjehere", por nuk këndohet nga Kejsi Tola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kejsi Tola - Ndonjehere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika & Orkestrimi:

Voltan Prodani

Teksti:

Timo Flloko

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2009

2009-12-27T20:31:59+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndonjehere" kënduar nga Kejsi Tola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Voltan Prodani
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Voltan Prodani

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

H3 - Ndonjehere

Me trup ishim afër, por shpirtat u ndan...
Ujin kishim afër, nga etja u tha...
Sa më shum u njohëm, u bëm më të huaj,
Kushdo që ka zemër, nuk mund te mos vuaj...
Dikur mundëm por nuk ditëm, e sot dim por s'mundemi më...
Dikur ishim e tër bota, sot në bot jemi asgjë...

(NDONJËHER) ndonjëher mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...
(NDONJËHER) mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

Me trup ishim afër, por shpirtat u ndan...
Ujin kishim afër, nga etja u tha...
Sa më shum u njohëm, u bëm më të huaj,
Kushdo që ka zemër, nuk mund te mos vuaj...
Dikur mundëm por nuk ditëm, e sot dim por s'mundemi më...
Dikur ishim e tër bota, sot në bot jemi asgjë...

(NDONJËHER) ndonjëher mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...
(NDONJËHER) mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

ndonjëher eeee
mjafton mjaftonnn një moment
NDONJËHER uuuuuuu yeahhh
NDONJËHER jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

Humus - Ndonjehere

Ndonjehere
Do te vij
Do te rri
Sdo te jem e aty

Ndonjehere
Do te flas
Me ju
Do tju pres e aty

Prane tokes
Afer qiellit
Ne zjarr

Ndonjehere
Do te vij
Do te rri
Sdo te jem e aty

Ndonjehere
Do tju rrefej
Per dic
Do te mbes e aty

Prane tokes
Afer qiellit
Ne zjarr


Më Shumë Këngë Nga Kejsi Tola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë