Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grei Dulla - Pyet Lepurushi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Lepurushi në dritare
është I trëmbur s'ka gjumë fare
dhelpra qesh, e ngacmon
ujku dhëmbët i tregon

Dhelpra mbyll njërin sy
ujku sytë i mbyll të dy

Por arushi babaxhan
I afrohet any pranë
mos ki frikë lepurush
luajmë bashkë s'të prek kush
mos ki frikë ti lepurush
Këngë Për Fëmijë
Publikimi: 06/05/2017
Muzika: Shpëtim Kushta
Orkestrimi: Miron Kotani
Teksti: Nexhati Tafa


Grei Dulla - Pyet Lepurushi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyet Lepurushi".
3. Video është e këngës "Pyet Lepurushi", por nuk këndohet nga Grei Dulla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0