Më mbaj mend (për 1 muaj)


Klajdi Musabelliu - Flutura Ne Endrren Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flutura Ne Endrren Time".
3. Video është e këngës "Flutura Ne Endrren Time", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Klajdi Musabelliu - Flutura Ne Endrren Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Muzika:

Elton Deda

Teksti & Orkestrimi:

Sokol Marsi

Këngë e albumit:

"Talismani Pluhurosur"

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2003

Komente

Asnjë Koment

01/01/2003

2002-12-31T23:00:00+00:00"Strofa 1"

Erdhe si hije që nuk flet,
në dhomë hyre prap,
pranë vetes ty të ndjej.

Flutur harruar natës ti,
sa herë troket,
zemrën unë ta hap.

Dua të mbetesh gjithmonë në ktë natë,
e vetmja fjalë,
e vetmja dëshirë.

"Refreni"

Ty edhe ëndrrën nuk u ndaj,
ju dua pranë shpirtit tim,
me ju gjithmonë jetoj parajsë,
dhe z'dua më jo, të kem një tjetër natë. "x2"

"Strofa 2"

Nata sërish sonte po zbret,
unë pranë dritares rri,
e pres të kthehesh prap.

Krahët i shtrin pranë meje ti,
ujet i largon,
e mbetemi të dy.

Dua të mbetesh gjithmonë në ktë natë,
e vetmja fjalë,
e vetmja dëshirë.
......

Muzika: Elton Deda
Teksti: Sokol Marsi
Orkestrimi: Sokol Marsi

Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë