Më mbaj mend (për 1 muaj)


Klajdi Musabelliu - Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Klajdi Musabelliu - Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Klajdi Musabelliu

Muzika:

Lambert Jorganxhi

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

09/06/2013

2013-06-08T23:00:00+00:00"Strofa 1"

Nuk e di sa herë vjen mbrëmja,
veç tek ti më ngelet mëndja,
tek ti, tek ti.

Nuk e di për ku je nisur,
kush është vallë duke të pritur,
se di, se di.

Mos vallë, kam gabuar,
më thuaj, ti më thuaj.

"Refreni"

Ndoshta ti për mua fare nuk mendon,
dhe pa dashur vjen në ëndërr më ngacmon,

Fundja fundit pa më thuaj kush je,
që me mua qesh e tallesh si fëmij.

"Strofa 2"

Ëndrra ëndrra vetëm ëndrra,
nga vetmia desh u çmënda ti,
shkaku je ti.

Rrug't e zemrës janë të thjeshta,
nuk pranojn vetëm gënjeshtra ti,
dhe unë e di.

Mos vallë, kam gabuar,
më thuaj, ti më thuaj.

"Refreni 2"

"Refreni"

Ndoshta ti për mua fare nuk mendon,
dhe pa dashur vjen në ëndërr më ngacmon,

Fundja fundit pa më thuaj kush je,
që me mua qesh e tallesh si fëmij.

Do të vij të të takoj një natë me hënë,
të ti them të gjith ato që s'ti kam thënë.

Ti at'here do më thuash unë e di,
jam ajo që e ka emrin dashuri.

..........

Nuk e di sa herë vjen mbrëmja,
veç tek ti më ngelet mëndja...

Vetëm tek ti.


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet