Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Një Kitarë Buzë Detit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Alfons Balliçi

Teksti:

Kudret Isai

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1986

Komente

Asnjë Koment

29/03/1986

1986-03-29T20:00:00+00:00Det, o det
sa shumë ngjan me jetën tonë ti
Kaltëron
ti gjithmonë tek sytë e mi

Larg në det unë hedh vështrimin
si pulëbardhë shfaqesh ti aty
Deti kaltëron dhe valët
na i hedh ne pas në sy

Po i thotë vala bregut
eja, eja dhe më pranë
Ja një përplasje e lehtë
sa mijëra fjalë

Kur vjen vera buzë detit
(me moshën e rininë)
Më shumë i dhamë njëri-tjetrit
(me djemtë dhe kaltërsinë)
Mbrëmje e bukur ja po bie
(ja djemtë radhë-radhë)
Sonte ëmbël bie një kitarë
tutje bregu ledhaton një valë


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet