Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Ëndrra E Gruas

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndrra E Gruas".
3. Video është e këngës "Ëndrra E Gruas", por nuk këndohet nga Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Ëndrra E Gruas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Nexhi Vuniqi

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Besim Krasniqi

15/12/2015

2015-12-15T16:48:08+00:00Besimi
Mirmëngjezi oh moj gru
a ke fjet a mu je qu
a ke mujt moj gjum me ba
andrra të mira a ke pa

Mos em thuj se ke ba keq
Se naj her dalin për dreq
dalin andrrat kur se pret
mujn me u ba realitet

Kumria
Mirë kam flet e mir jam çu
andrra të njejta sheh çdo gru
çka kam pa unë po të kallxoj
veç po tutna po të idhnoj

Kam pa anderr për merak
burri jem unë te nejsha ngat
lajshe enë e bajshe punë
e unë të vetsha a po mundë

Ref
Çka sheh anderr gruja
esht veç çka ka çef
krejt mendojn çë burri
tanë jeten esht shef
jojo nuk ka te keqe
grues mej dalë në ndihm
kani her për qefi
shum her obligim

Kumria
Sa e mirë jeta ish kanë
dit për dit raport me më dhanë
edhe punet e shpis mej ba
isha knaq tuj ba sefa

Besimi
Me të ndihmu me qef të ndihmoj
veç po tutna po e teproj
nese shumë je ba merak
ma mirë punë moj se dajak

Ref 2x:
Çka sheh anderr gruja
esht veç çka ka çef
krejt mendojn çë burri
tanë jeten esht shef
jojo nuk ka te keqe
grues mej dalë në ndihm
kani her për qefi
shum her obligim


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Kumrije Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet