TEKSTESHQIP

Labi
Takim Si Në Ëndërr
Lyrics

Vitet iken u harruam
thash mbaroj gjithcka
desh nuk vdiqa atë nate
une kur me sy t'kam pa

une te rash ne gjunje
e nisa me qa
le te jete kjo stine
per ne dy
e keto dy zemra

ref:2x
Ishte ky takim sikur ne enderr
jo ti s'me paske pas inat
pas shume vitesh kur te pash ty
besom oj zemer jam rahat

U qorrova gjithe keto vite
duke qare per ty
thash me vete te leshoj toka
ah moj dashuri

Une te rrash ne gjunje
e nisa me qa
le te jete kjo stine
per ne dy
e keto dy zemra

ref:2x
Ishte ky takim sikur ne enderr
jo ti s'me paske pas inat
pas shume vitesh kur te pash ty
besom oj zemer jam rahat

Une te rrash ne gjunje
e nisa me qa
le te jete kjo stine
per ne dy
e keto dy zemra!

ref:2x
Ishte ky takim sikur ne enderr
jo ti s'me paske pas inat
pas shume vitesh kur te pash ty
besom oj zemer jam rahat

pas shume vitesh kur te pash ty
besom oj ZEMER jam rahat

DËRGOI:
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe krijimi muzikor është finalizuar në tregun e gjerë të muzikës i kompletuar nga sfera vizuale edhe me anë të një klipi muzikor, të cilin e përgatiti Fabrika. Ky videoklip u publikua më 12 Qershor 2009. Komponues i muzikës dhe autor i orkestrimit është Ocko Vasilkovski, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Avni Qahili.