Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Celo - Neser Shkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  182

Mos u trishto,
Ti e kishe enderruar nje
Vello te bardhe,
Nena ime me beko
Dhe mos qaj,
Neser do te shkoj,
E fundit nate...

A e mban mend,
Sa e kishe imagjinuar
Fustanin e bardhe,
Edhe une kam fatin
Si c'do vajze,
E di do me mungojne,
Te embelat fjale...

Ndoshta do qaj,
Se malli
Ty do te marre,
Do te marre!

Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
Le te bie nje daulle,
Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
E gjithe bota le te tundet,
Kenga te filloje,
Oh po dasma mos mbaroje,
Ti-ti-ta.

Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
Le te bie nje daulle,
Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
E gjithe bota le te tundet,
Kenga te filloje,
Oh po dasma mos mbaroje,
Ti-ti-ta-ti.

Neser do shkoj,
Do te dal une nga kjo porte
Me yllin e bardhe,
Me percill ti nena ime
Dhe ma fal,
Lotin e arte,
Te embelat fjale...

Ndoshta do qaj,
Se malli
Ty do te marre,
Do te marre!

Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
Le te bie nje daulle,
Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
E gjithe bota le te tundet,
Kenga te filloje,
Oh po dasma mos mbaroje,
Ti-ti-ta

Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
Le te bie nje daulle,
Eh ri-ti-da, eh ri-ti-da,
E gjithe bota le te tundet,
Kenga te filloje,
Oh po dasma mos mbaroje,
Ri-ti-ta-ti

Hou!

Ooooooooooooooh,
Ri-ti-da, eh ri-ti-da,
Kenga do te filloje,
Oh po dasma mos mbaroje,
Ti-ti-ta-ti!


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimLedina Çelo
Publikimi: 16/12/2004
Festivali: Festivali i 43-të në RTSH
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Adrian Hila


Ledina Celo - Neser Shkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Neser Shkoj".
3. Video është e këngës "Neser Shkoj", por nuk këndohet nga Ledina Celo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0