Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Çelo - Babi Do Na Sjellë Lirinë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Pse m’i dogjën lodrat, pse ma prishën nurin
Për ushqim kam krismat, për jastëk kam gurin
A do ta shoh babin, a mos e kanë vrarë?
Mami nuk përgjigjet, ditë e natë tuj qarë.
-Çfarë të them e mjera, kë të pyes vallë?
Lajme sjell veç era që fryn si e marrë
Pyes zogjtë e malit dhe prapë të mërzitur
Mbi djepin e djalit vdekja duke pritur..
-Le të fryjë murlani, do të bjerë shi
Babi do na kthehet, do na sjellë liri
-Babi po të vritet, më la amanet
Vllau sa të rritet ka pushkën e vet
A më ban pak dritë ti moj hanë e malit
sa t’i shkruaj letër që nga bjeshka babit
-Çfarë të them e mjera, kë të pyes vallë?
Lajme sjell veç era që fryn si e marrë
Pyes zogjtë e malit dhe prapë të mërzitur
Mbi djepin e djalit vdekja duke pritur
Le të fryjë murlani, do të bjerë shi
Babi do na kthehet, do na sjellë liri.


Ky tekst u dërgua nga NikolaosLedina Çelo
Publikimi: 23/12/1999
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Ledina Çelo - Babi Do Na Sjellë Lirinë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babi Do Na Sjellë Lirinë".
3. Video është e këngës "Babi Do Na Sjellë Lirinë", por nuk këndohet nga Ledina Çelo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0