Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Çelo - Vagabond Nga Dashuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  212

Të kërkoj, edhe kur të shoh ti mbetesh si i marrë
Por prapë unë të kërkoj, jashte do te fle deri sa të gjej
Se dua te të mbroj, në lëkuren time ty të të fsheh
E do të pres shume gjatë, të dy bashkë të lindim diellin këtë natë

Refreni:

Diten ta verbojmë, si ciganet nga magjia
Natën e bekojmë, endacakë nga vetmia
Ne vetëm vallezojmë, vagabonde nga dashuria
Jo nuk dashurojmë, digjemi nga marrëzia
(2 herë)

Nuk të gjej, me kerkon dhe prapë ne humbim nëpër terr
Jo nuk mund të fle, pa aromen tënde dhe instikti vdes
Ti më ke, në lekuren tënde edhe etja ndez
Jo nuk mund të pres, dielli rri me hene e sonte ne na djeg

Refreni:

Diten ta verbojmë, si ciganet nga magjia
Natën e bekojmë, endacakë nga vetmia
Ne vetëm vallezojmë, vagabonde nga dashuria
Jo nuk dashurojmë, digjemi nga marrëzia

Diten ta verbojmë, si ciganet nga magjia
Natën e bekojmë, endacakë nga vetmia
Ne vetëm vallezojmë, vagabond nga dashuria
Jo nuk dashurojmë, digjemi nga marrëzia...
(2 herë)


Ky tekst u dërgua nga VesaLedina Çelo
Publikimi: 01/06/2004
Festivali: VFM 2005
Festivali: Zhurma Show 2004
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço


Ledina Çelo - Vagabond Nga Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vagabond Nga Dashuria".
3. Video është e këngës "Vagabond Nga Dashuria", por nuk këndohet nga Ledina Çelo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0