Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Leonora Jakupi - Oj Lulije  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte)"

Këngë e albumit:

"Sahara"
A te kujtohet zemer
nata jone e pare
nje cupez e njome,
nje djale beqare
me zerin pershperites,
ti ma the nje fjale
per mua hyjneshe
zoti te ka fale.

Dhomen tone e ngrohte
dashuria e pare
nuk qanim koken ne
per dimer dhe acare
heshtas me pak fjale
zemren ma ngushtove
nje kenge per jete
lehtas ma kendove

Oj Lulije, moj bukurije
boll m'shetite moj n'hije n'hije
Oj Lulije moj pllum i bardhe
boll m'shetite o moj n'dardh m'dardhe
O Pellumbo djal i ri
je i imi dhe te mbaj ne gji
O Pellumbo djal i ri
je i imi dhe te mbaj ne gji

A te kujtohet zemer
nata jone e pare
nje cupez e njome,
nje djale beqare
me zerin pershperites,
ti ma the nje fjale
per mua hyjneshe
zoti te ka fale.

Dhomen tone e ngrohte
dashuria e pare
nuk qanim koken ne
per dimer dhe acare
heshtas me pak fjale
zemren ma ngushtove
nje kenge per jete
lehtas ma kendove

Oj Lulije moj bukurije
boll m'shetite moj n'hije n'hije
Oj Lulije moj pllum i bardhe
boll m'shetite moj n'dardh m'dardhe
O Pellumbo djal i ri
je i imi dhe te mbaj ne gji
O Pellumbo djal i ri
je i imi dhe te mbaj ne gji


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet