A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Luan Zhegu - Nje Fjale Lumturie


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/03/1985

1985-03-31T00:00:00

Music:

Flamur Shehu

Lyrics:

Zhuliana Jorganxhi

Participating in

Kur Vjen Pranvera 1985


Nje fjale lumturie
i tha sot pranveres
puntori qe diten zgjon
Nen nje dege qershie
vajza floke verdhe
nje fjale pranveres i thote
Nje fjale dashurie
me the brenda zemres
me te ne rruge une vrapoj
Kenges time sot ne kete pranvere
njerzve tua dhuroj
Une nje fjale te ngrohte zemre
gjithmone do ta gjej
Dhe me zene e njerzve tane
ti them mirsevjen
Dhe burojne kenget tona
porsi nje ujvare
Njerzit neper sy e zemra
ty Pranvere te mbajne


Lyrics submited by Alma Bezhani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019