A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Jeho Kënga Ime


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1995

1995-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Jeho Kenga Ime"


Lot'e mi kurr’ nuk u than’,
M'ka marr’ malli me t'pa moj nan’,
Se n'dhe t'huj’ kam mbet i shkret’,
Oh, malli yt nuk po m'len me vdek’.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

M'vjen një kang’ me përmallim,
Atje larg m'thret dheu im,
Atje larg qan’ nan’ e mjer’,
“Oh, kthehu bir t'shoh dhe njëher’!”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Zemra m'digjet nat’ e dit’,
Oh, po m'thret djepi ku jam rrit’,
Qan’ nan’lokja n'drit’ të hanës,
“Oh, ku m’u trete sokoli nanës?”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.


Lyrics submited by  LRamadani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019