A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Oh A E Di


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2000

2000-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Oh A E Di?"


A e di sa lotë,
në faqe m'janë tretur
A e di sa fjalë,
pa ti thanë kam mbetur

A e di sa lule,
kanë qelë e janë tha
Kam jetu me ty
edhe pse s'tkam pa

Jam i ftohtë si dimri,
që s'mbaron në male
Se ti zemrës sime
veq dhimbje i fale

Plaga ime mbeti
e thellë sa një det
Ti nuk je ajo,
që harrohesh lehtë [2x]

Nëse kënga ime,
një ditë te ti vjen
atë mall dashunie,
prap te ti e kthen
do ta dish se fati,
nuk më ka buzëqeshur
por dhimbja e madhe,
gjithmonë asht e heshtur

Lyrics by: F. Muja


Lyrics submited by Besa   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019