A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Mka Fal Zoti Per Ket Dit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Music & Lyrics:

Fatmir Muja

Arrangement:

Burim Krasniqi

Song from the album:

"Nusja Jonë"


prap tri shkronja nball qendisa
rruges malit prap u nisa heeehhejjj heeehhejjj
me nje hap sot kaloj sharrin
mej thon nones gjall ke djalin heehhjjj heehhjj
300 vjet mduket nje or
mos me ardh te ti ntetov heeehhhejjj
me ta puth kalan e vjeter
se per mu nuk ka ven tjeter

mka fal zoti per ket dit
gjoksi im nuk don me prit
durt e mija ni flamur me ngrit
durt eee mija niii flamur me ngrit

rrezja djellit ma puth ballin
nzemer kam adem jasharin heehheejj heehhejj
kangt liris ja shkruj me gjak
me fal jeten mduket pak heeheejj heehheejjj
djell mbi sharr mujdin aliu
neper male boren shkriu heehheejjj
hapi tij ma i rond se mali
zemres sime forc i faaalii

mka fal zoti per ket dit
gjoksi im nuk don me prit
durt e mija ni flamur me ngrit
duuurt e mija niii flamur me ngrit

nuk me duhet zani im
nese sdal me thirr kushtrim heehhejj heehejjj
mej bo basht tan zogt e malit
mej knu kong ismet jasharit heeehhejjj
nuk me duhen syt ne ball
mos me shku nlikovi gjall heeehhejjj
mos me shku ne orizare
me ja thon konges shqiptare

ref....mka fal zoti.....


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019