Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Mindili

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mindili".
3. Video është e këngës "Mindili", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Mindili  (Feat. MC Lifi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Produksioni:

Big Deal Records

Këngë e albumit:

"Gurbetqar"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Xhevdet Jashari

14/04/2018

2018-04-14T14:53:25+00:00[Mahmut Ferati]
Më ka humb mindili...
Më ka humb mindili aman
se dij ku m'ka rae,
se dij ku m'ka rae ooo;

Rreth e rreth oborin...
Rreth e rreth oborin
me lot e kam' lae,
me lot e kam' lae ooo

Mos e laj me lot
oh mori lulije
se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.
Se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.

[MC Lifi]
Nuk t'ka hup mindili
hiç mos u mërzit!
Te dera e oborrit
ta kam rujt përdit.
Ah për at' mindil
m'ka gjeg zemra e shkret
eja se mindilin
Lifi, Lifi ta ka xhet!
Mos e lip mindilin
moj lulja e bardh'
Pa prajt pa kujtaue
n'dor' teme ka ardh'
çekshau ka qef Lifi
pasha k'to dy sy
nuk ta jap mindilin
pa t'mar ty.

[Mahmut Ferati]
Më ka humb mindili...
Më ka humb mindili aman
se dij ku m'ka rae,
se dij ku m'ka rae ooo;

Rreth e rreth oborin...
Rreth e rreth oborin
me lot e kam' lae,
me lot e kam' lae ooo

Mos e laj me lot
o mori lulije,
se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.


Ky tekst u dërgua nga bzzzz
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet