A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Malesori - Kthehuni


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  48

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/06/2003

2003-06-01T00:00:00

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Xhevdet Gashi

Song from the album:

"Kthehuni"

Song from the album:

"The Best Of Malesori Vol. 1"

Participating in

Zhurma Show 2004

Participating in

VFM 2003


Shtigjeve Të Fëmijërise
Përsëri Unë Sot Po Kthehem
Nuk Takoj Njeri,
Zemra Më Thehet.
Sa Pak Lule Në Livadhe
Nuk Takoj tebukurën Sorkadhe
Por ç'po Ndodh Me Ty,qpo Ndodh Malësi E Madhe

Ref:
Kthehuni,thërret Tuzi,Kraja E Ulqini
Kthehuni,e Mos Më Lini
Kthehuni,let' Dëgjohet Këngë E Qiftelisë
Kthehuni,bijtë E Malsisë

N'prag Të Derës Presin Nënat
I Presin Djemtë Që Do Të Vijnë
Të Marrin Nuse,t'bajnë Darsëm Me Tupana
Valët E Detit,u Trazuan
Se Nuk Ka Më Peshkatarë
Ata Shkuan.
A e Harruan Këtë Dhe Shqiptar


Lyrics submited by  Ela
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019