Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi & Klea - Pike Loti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  101

MARIZA
ti bebeja e deshiruar
per 1000 net pa gjum
permbi kryet kam qendruar
zgjidhe jeten jo si un
hooooooooo...

KLEA
ti je mamka e adhuruar
qe ne sy gjithmon me mban
ti rokstar i shenjteruar
idhull vetem ty te kam
haaaaaaaa...

REF.
pike loti, pike loti ty te kam
pike loti, brenda ti fle nje vullkan
pike loti, nga nje dhimbje i pathar
pike loti, edhe gurin e ben ar

pike loti, pike loti ti me ke
pike loti, ne shkretetire nje rreke
pike loti, kur perplasen 1000 re
pike loti, nje shkreptim per nje rrufe
hoooooooohooooo...

MARIZA
ti dhurata me e bukur,
jeten drit ma ben mbi dhe
sot do ndihesh me e rritur
por une prap te them bebe
brishtesia ka gabuar
deget thyer me kane par
rrug pa krye kam provuar
por nga trupi s'te kam ndar

KLEA
ti je e para dhe e vetmja
me e mira ne k'te bot
me ty jeta ben shaka
por ti mua me ke sot
qetesia dhe fjalori
jane pa sense pa kuptim
edhe une s'do ekzistoja
falemnderit mamka ime

REF.
pike loti, pike loti ty te kam
pike loti, brenda ti fle nje vullkan
pike loti, nga nje dhimbje i pathar
pike loti, edhe gurin e ben ar

pike loti, pike loti ti me ke
pike loti, ne shkretetire nje rreke
pike loti, kur perplasen 1000 re
pike loti, qe shkreptin per nje rrufe
hoooooooohooooo...


Ky tekst u dërgua nga MY NAME'S JEFMariza Ikonomi
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/10/2015
Festivali: Kënga Magjike 2015
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço


Mariza Ikonomi & Klea - Pike Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pike Loti".
3. Video është e këngës "Pike Loti", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi & Klea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente 1