Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Mama Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Dielli më zgjon
Nga ajo dit’
Jetën dhuratë e kam un’ nga ti
As frym’ as shpirt
Mos ishe ti
Ty që m`i fale,
ti kthej un’ pa frik’
Je për çdo fëmijë
Ti fjala e parë kur lind.

Mama
Ti që më dhe gji
Mama
Je gjakun im
Mama
Fjala e zemrës dhemb!
Mama
Në buzë të kam çdo moment

Fjala kur sapo lind
Fjala dhe n’agoni uaaauuu
Mama

Shpirti të ndjen
Dhe kur t'kam larg
Dhimbjet e mia veç ti i shëron
Çdo pik` lot
Emocion
Me ty çdo sekond’
Zemra ime me tënden jeton
Nuk ka largësi,
se zëmra me tënden...

Mama
Ti që më dhe gji
Mama
Je gjakun im
Mama
Fjala e zemrës dhemb!
Mama
Në buzë të kam çdo moment

Fjala kur sapo lind
Fjala dhe n’agoni uaaauuu
Mama
Je për çdo fëmijë
Ti fjala e parë kur lind.
Maaaaaaa Mama
Mariza Ikonomi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Endrit Shani
Teksti: Pandi Laço


Mariza Ikonomi - Mama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mama".
3. Video është e këngës "Mama", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente 0