A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marjeta Billo

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Lushnje 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
BIOGRAFIA: Marjeta Billo is a popular singer of Pop music. Marjeta Billo eshte kengetare e zhanrit muzikes klasike, jazz, blues, country dhe pop-rock. Marjeta Billo eshte pjesmarrese ne shume aktivitete muzikore. Ajo ka kryer studimet e muzikes ne liceun artistik te Tiranes "Jordan Misja". Në vitin 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4. Në Dhjetor 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Era E Tokes", në bashkëpunim me Neritan Licaj. Në Maj 2010, Ma...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lili Gjidodaj

Orjola Xhemollari

Erga Halilaj

Barbana

Olta Boka

Rezarta Shkurta

Sabina Dana

Rezarta Smaja

Kamela Islamaj

Çiljeta


Tags: Marjeta Billo, Marjeta Bilo, Marieta Billo, Ethet

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019