Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marjeta Billo - Era E Tokes (Feat. Neritan Licaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

(ej, ej toka ime
brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një ditë tek ti do te vi)

qan ti me lot fëmije
qesh plak i dashuruar
dhe unë përkundem si një valle mbi ty
hej, prek unë rrudhat e tua hej
zërin tënd e dua
dhe unë perhumbem kur erën ta ndjej

ref;

ti je, je princesha e dhimbjeve të mia
më deh, balta jote përkëdhel duart e mia
sa herë pëkulem mbi ty
Ne gjunje të puth për të të thënë të dua
aroma jote më ndez
oh toke e bekuar
të ndjej si më prek kur une bie në krahët e tua
e di, e në gjirin tënd një ditë do të kem pushuar

(ej toka ime
brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një dite ti do të vi)

shkel në brezat e tua
t'marr në venat e mia
dhe unë ngjasohem si fëmija me ty

Ref;
Ti je, je princesha e dhimbjeve të mia
më deh,balta jote përkëdhel duart e mia
sa herë përkulem mbi ty
Ne gjunje te puth për të të thënë të dua
aroma jote më ndez
oh toke e bekuar
të ndjej si më prek kur une bie në krahët e tua
e di, e në gjirin tend një dite do të kem pushuar

(ej ti toka ime
që brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një dit tek ti do të vi)


Ky tekst u dërgua nga Behari

Marjeta Billo - Era E Tokes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era E Tokes".
3. Video është e këngës "Era E Tokes", por nuk këndohet nga Marjeta Billo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marjeta Billo:


Komente 0