Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Marjeta Billo - Vlen Sa Nje Jete  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/12/2011

2011-12-26T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Teksti:

Arben Duka

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH
U fiken yjet larg atje...
zgjohu me thote,
një ditë e re,
dhe mos u kthe.

Me lumturon çdo ditë që vjen
një shpresë e re në zemër,
gjithmonë me mua,
të dua, të dua.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.

I lutëm ditës mos mbaro,
i falëm diellit mos perendo,
rri më ndriço.

Kjo ditë e re,
me mua flet,
se është e gjallë dhe e vertetë,
vlen sa një jetë.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.

Të dua ty,
mëngjesi i ri,
ti më kujton,
ti më kujton,
se kjo ëndërr vazhdon,
unë jam aty,
ku dita e re jetën e zgjon.


Ky tekst u dërgua nga ALBIKujtim   Annonim
Më Shumë Këngë Nga Marjeta Billo: