Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mateus Frroku - Testament Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2008

Komente

Asnjë Koment

20/11/2008

2008-11-19T23:00:00+00:00testament per ty
do ti jepja syt
per te pare serisht
bukurin tende te dashuruar
nese do te kthehej
perseri nje dit
jo un skisha per ta besuar

nese do t'me duhej
perseri ti thoja
zdo ta besoja
se keto jan fjalet
per buzeqeshjen tende
do ti zbrisja vite
un jetes sime
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

nese je ne shtrat dhe spo fle tani
me dergo ti nje mesazh
te lumtur
qe dhe un ta flak
gjith trishtimin tujte
se jeta eshte e shejnt
por e shkurter

bukuria jote qenjen time vrau
do t'kisha dhen un
qindra miliona
qe tek un te vije
dhe kuptim ti jepje
prap ditve tona
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

tex&muzic: pirro cako
orkes:alfred kacinari
kendon:mateus frroku


Ky tekst u dërgua nga Kliton
Më Shumë Këngë Nga Mateus Frroku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet