Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Ty Tkam Nënë Edhe Babë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Nuk ka fjalë që smi thot zemra
nuk ka lotë që sma nxjerr syrin
të falëm ty oj nënë që m'mson
Për Allah të jem ma i miri.

Ti më ke si drit e syve
Para teje jam i lavduar
Qysh ka than Pejgamberi
Se nëna duhet respektuar

REF: Ty tkam nanë edhe babë
dashurin e dyve ma fal
kur stkam pa unë lot në sy
babë e nan u ban per fmi
Ti e ke zemrën e madhe
ti mi zbut mërzit e halle
n'rrug t'Allahut më m'son me bindje
i falëm zotit qe je nana ime.

Nëne po thrras sa her që qesh
Nënë thrras sa her që jam me lot
a e di oj nana ime
se ti je ma e mira n'bot

Ti më ke si drit e syve
Para teje jam i lavduar
Qysh ka than Pejgamberi
Se nëna duhet respektuar

REF: Ty tkam nanë edhe babë
dashurin e dyve ma fal
kur stkam pa unë lot në sy
babë e nan u ban per fmi
Ti e ke zemrën e madhe
ti mi zbut mërzit e halle
n'rrug t'Allahut më m'son me bindje
i falëm zotit qe je nana ime.


Ky tekst u dërgua nga Menduh AllajbegMenduh Allajbeg
Publikimi: 05/05/2014
Muzika: Naim Qukiqi
Teksti: Suzana Fazliu
Back Vocal: Naim Qukiqi & Eroll Dogani
Audio: Studio Erona
Skenari: Naim Hoxha
Aktroi: Ramidin Lujkaj
Kamera Dhe Montazhi: Kandili Ndriçues
Graphic Design: Kandili NdriçuesMenduh Allajbeg - Ty Tkam Nënë Edhe Babë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty Tkam Nënë Edhe Babë".
3. Video është e këngës "Ty Tkam Nënë Edhe Babë", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 3