Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Allah O Nur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

N'sprovat e jetës
Kur na bien zemrat
Mos harro se ai
Na i mesoi te gjitha emrat

N"dimrin e jetes
Do t'lulëzojnë pranverat
Thuaj veç Allah
Lëri të tjerat X2


Allah o dritë
Allah Allah o nurë
Kush të përmend ty
Rrugën s'e humb kurrë x2Çdo zemër që erdhi
S'mbetet në dunja
Pa ty çdo i pasur
Mbetet fukara x2

Zemrat i mbane gjalle
Vetëm emri yt
E ballit pa sexhde
Si duhen syt x2Allah o dritë
Allah Allah o nurë
Kush të përmend ty
Rrugën s'e humb kurrë x2


Ky tekst u dërgua nga Fatjon HalimiMenduh Allajbeg
Publikimi: 10/04/2021
Muzika: Naim Qukiqi
Teksti: Fatmir Muja
Mix/Mastering: Rahman Kryeziu
Back Vocals: Menduh Allajbeg & Rahman Kryeziu
Video Produksioni: Xl Provideo
Kameraman: Eni Turtulla & Jeton Morina
Editor: Senol SahkoMenduh Allajbeg - Allah O Nur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Allah O Nur".
3. Video është e këngës "Allah O Nur", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0