TEKSTESHQIP

Mihrije Braha & Bajram Dobra
Nuk Të Lë Për Dikë Tjeter
Lyrics

Edhe netët e ftofta jane pa ty
Perqafimi jone i ngrohte mungon tani
Dua të shpreh une shok nje histori
Per nje vajze qe e dua me gjithe shpirte

Do ta falja ate per dashurin
I penduar zemer thyer jam tani

Nuk te le per dike tjeter
Sdo te jesh dashnia e vjeter
Nuk e humbi dike te qmuar kurre
Nuk te le per dike tjeter
Sdo te jesh dashnia e vjeter
Ah dashni dashnia vjeter

Nuk e thyj premtimin
Qe ta kam dhane
Qe veq vdekja
Tna ndaj ne pergjithmone

Do te jepja dhe jeten
Te jem me ty
Premtimin se thyem
Ne te dy

Do ta falja ate per dashurin
I penduar zemer thyer jam tani

Nuk te le per dike tjeter
Sdo te jesh dashnia e vjeter
Nuk e humbi dike te qmuar kurre
Nuk te le per dike tjeter
Sdo te jesh dashnia e vjeter
Ah dashni dashnia vjeter

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor është paraqitur tek ne i plotësuar në spektrin vizual me klip muzikor, për video produksionin e të cilit u bashkëpunua me MProduction. Ky videoklip u publikua më 5 Mars 2021. Kompozitor është Zani Loca, teksti u punua nga Aldi Loca, ndërsa orkestrues i këngës është Samuel Kodra.