Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Rri Me Mua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26

Ne mengjes kur vishesh edhe shkon
Kur me puthje me thua lamtumire
Me thote zemra, ti mos ik ti mos ik te lutem
Lamtumira nuk me peqen

Ti s'e din a ndoshta s'e kupton
Se larg teje dashuria nuk me shkon
Rri prane meje, edhe pak edhe pak te lutem
Me nje puthje mos me genje

Rri te lutem, mos shko
Nuk do ndarje dashuria, mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

Dhe kur vjen i çilter si femije
Jam e lumtur se s'do ikesh perseri
Ti me ndjen e embel me qorton
Dashuria zemres falje i kerkon

Rri prane meje edhe pak edhe pak te lutem
Rri te lutem mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

...

Rri prane meje
Rri te lutem
Ma do zemra mos ik mos ik mos ik
Lamtumira s'me pelqen


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Mira Konci - Rri Me Mua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rri Me Mua".
3. Video është e këngës "Rri Me Mua", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

45
42

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 1