Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - E Pathëna Fjalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Kur largohesh
Ne cdo mengjes jane disa fjale
Peshperitja
Do te me presesh..?...Ciao
E di qe me ke
Me vehte ti gjithmone
E te paktat fjale me mjaftojne
Kur lendohesh
Ne cdo shikim ka nje "me fal"
Here s'kuptohesh
Cfare te ben te kthehesh prape
Ti me tjeterson
Ti me kthen femije
Me mjaftojne te paktat fjale qe thua ti

Ref.
Do ekzistoje
Sa bota vete dhe Une e ti
Do ekzistoje
Sa e pafund kjo histori
Por dicka nuk te thuhet kurre nga ne te dy
E pathena fjale e fundit " lamtumire"
Do ekzistoje
Sa bota vete e Une e ti...
Po as un as ti nuk do te dime ta njohim Jo
Domethenien e te fundit " lamtumire"

Kur mungohesh
E me tremb mos je diku
Dhe vetmia
Gjen nje shteg e vjen prape ketu
Imazhi yt pa fjale
E di qe me mendon
Edhe heshtja Kaq e gjate me mjafton

Do ekzistoje
Sa bota vete e Une e ti...
Do ekzistoje
Sa e pafund kjo histori
Po as un as ti nuk do te dime ta njohim Jo
Domethenien e te fundit " lamtumire"

Ti me tjeterson
Ti me kthen femije
Me mjaftojne te paktat fjale qe thua ti

Do ndryshonin sa finale dashurish
Po te mos ishte e pathena
Lamtumire

Do ekzistoje
Do ekzistoje
Sa e pafund kjo histori
Po as un as ti nuk do te dime ta njohim Jo
Domethenien e te fundit fjale
Peshperitjen e te pashpreses fjale
Lamtumire
Mira Konçi
Publikimi: 01/10/2002
Festivali: VFM 2006
Festivali: Kënga Magjike 2002
Muzika: Shpëtim Saraçi
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Mira Konci - E Pathëna Fjalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pathëna Fjalë".
3. Video është e këngës "E Pathëna Fjalë", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0