A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mirjeta Mema - Engjelli I Vdekjes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/08/2009

2009-08-27T21:35:08

Participating in

Top Fest 7


Strophe 1.

Djalë i bukur q'me do mua?
Pse kerkonë qe te me marresh?
Po ti do atë qe s'dua.
Shpirtin ti ne Kryq do ma varresh!

Djalë i bukur q'me do mua?
Qe kaq shpejtë ti me je gjendur?
Ti kerkonë atë qe s'dua.
Te me puthesh si i çmendur!

Ah moj Vdekje,
Bukuria,
Si qiri do te me fikesh,
Futeshë ne ditet e mia.
Si nje musë e s'do te ikesh!

M'pas me ndjekë ti me dritë rrufeje.
Me jepë prova ne serie.
Ka te tjerë qe para meje.
Kot m'bi ball po bejnë ne hije.

Ref. 2x
Djalë i bukur me te zeza.
Ma i bardh se bardhesia.
Natë e ditë neper varreza.
Rrin, pergjonë hapat e mia.

Rrin, pergjonë hapat e mia.
Ne agim dhe ne te ?.
Po ty hiq s'te shkonë magjia.
Largë e largë i kemi rruget.

Strophe 1.

Djalë i bukur q'me do mua?
Qe kaq shpejtë ti me je gjendur?
Ti kerkonë atë qe s'dua.
Te me puthur si i çmendur!

Ah moj vdekje,
Bukuria,
Si qiri do te me fikesh,
Futesh ne ditet e mia.
Si nje musë e s'do te ikesh!

M'pas me ndjekë ti me dritë rrufeje.
Me jepë prova ne serie.
Ka te tjerë qe para meje.
Kot m'bi ball po bejnë ne hije.

Ref. 2x
Djalë i bukur me te zeza.
Ma i bardh se bardhesia.
Natë e ditë neper varreza.
Rrin, pergjonë hapat e mia.

Rrin, pergjonë hapat e mia.
Ne agim dhe ne te ?.
Po ty hiq s'te shkonë magjia.
Largë e largë i kemi rruget.

...Djalë i bukur me te zeza
...Po ty hiq s'te shkonë magjia
...Largë e largë i kemi rruget


Lyrics submited by Valdrina*Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019