Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy, Varrosi & Lil Koli - 30 Vet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  831

VARROSI

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori menja se mundet me m'prek
Eshte e veshtir shqipe nuk eshte e leht
Duhet t'jeni shum vet se sun e bon vet

Femnat afrohen vet
se knej ka ne vjen era lek
Mshef n'klub tu bo qef per cato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea me 30 vet
Hy mrena nclub me 30 vet
Kapem naper rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

Kto tipat e bojn t'fortin se i kan mush hunet me coco
Po kur te me shofin mu krejt po dun me bo 1 foto
Cdo gjo nrregull shqipe go a head and take a picture
Mos e bo karagjozin se me vete kam 30 bisha

Ndryshon situata per pun secondash
Thehet shishja n'koke per pun secondash
Shef veten n'tok per pun sekondash
Ose tvarim ke shtylla si varse rrobash

Ju rrepera jeni kot per ket pun
Nuk di pse kot ju boni zhurm
Nuk u dhem pak po ju dhem Shum
Kur e kuptoni se jena tpa prekshem

Dem boy de jan fallco sikur dvd kinezi
Bonu high sat dush po une sikur spliff tnezi
Ti k'pus krahet tlej t'dukesh taman si shenja benzit
Thjesht ta Mori menja apo dikush tjeter t'rrejti

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori menja se mundet me m'prek
Eshte e veshtir shqipe nuk eshte e leht
Duhet t'jeni shum vet se sun e bon vet

Femnat afrohen vet
se knej ka ne vjen era lek
Mshef n'klub tu bo qef per qato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea me 30 vet
Hy mrena nklub me 30 vet
Kapem naper rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

LIL KOLI

Si ilirt nkoh tvet te teviz ncdo shtet i lir, i lir i lir
With ma dargs on the track reppin that red&black ska ma tmir, ma tmir ma tmir
O t 2 the r got ma back thats a fact o bir, o bir o bir
Na e djegim per cdo nat cash mony in the house that my team, my team my team

E do kan inat pa fol keq e pa e zgjat smund rrin, smund rrin smund rrin
Ku ta dun qysh ta dub bada bing bada boom ua bim, ua bim ua biim
& if shes lookin buff & she got a big ass am in, am in am in
Gang banging wit ma boys all over these hoes kur vim, kur vim kur vim

Bitch my circle tight ma tfort se kurr
Kena pse bojm zhurm kena pse mu mburr
Shqipet e din mir se qysh i kena punt
Is dem london boys krejt e din qysh lujm

"O T 2 the R got my back thats a fact o bir, o bir o bir
na e djegim per cdo nat cash money in the house
thats my team, my team my team"

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori menja se mundet me m'prek
Eshte e veshtir shqipe nuk eshte e leht
Duhet t'jeni shum vet se sun e bon vet

Femnat afrohen vet
se knej ka ne vjen era lek
Mshef n'klub tu bo qef per cato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea me 30 vet
Hy mrena nclub me 30 vet
Kapem naper rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

NOIZY

Mos mprekni n'tela - Se jua prej telat,
Ta gjej piken e dobet aty Ku t'dhem ti prishi skelat,
Bandita - doreza - kapuca thika tmprehta,
Jepet urdhri dhe rrugen ta prejn do ftyra t'zbehta

Ktu nuk ka ndjenja - ktu trupi shpohet nhekra,
Rruget jan te ftohta jeta te shkon Si barsaleta,
Na ishte Se cna ishte - ti mbetesh vec 1 ishe,
Shkruhet emrin nleter - letra merret zarfi griset,

Na s'hecim me truproja ty ti dhjefsha krejt truprojat,
Na tprekim prej distance - i Marrim gzhojat,
Ta neveris jeten - ty dhe krejt rrethit,
Mos mprek n'tela nuk I zihet rruga mbretit

Mthirrin KingZin kom pushtet Ku ti smund hin,
Ska nevoj me fol - Foli me shikim,
Permenet emri im - permene emrin Tim,
Vec Ki kujdes ca fol - Se mbetesh 1 kujtim


Ky tekst u dërgua nga  AngelaDomiOTRNoizy, Varrosi & Lil Koli
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/10/2015
Teksti: Varrosi, Lil Koli & Noizy


Noizy, Varrosi & Lil Koli - 30 Vet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "30 Vet".
3. Video është e këngës "30 Vet", por nuk këndohet nga Noizy, Varrosi & Lil Koli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (5)

24
1
4
3
18

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 5