Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno & Olsa Pema - Loti I Akullt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ah, po troket
si një bekim
bora e parë.
Një anonim
do jem unë
pa ty në krahë.

Nuk do shikojmë
as vellon
e brishtë
e të rrallë,
tek pijmë të dy
një filxhan
kafe a çaj.

Refreni:
Loti i akullt
mbi kraharor
si flokë dëbore
i bardhë.
Aty do tretet,
do lerë gjurmë
koha jo kurrë
s’do ta thajë.

Nëse do vish
si kthim
nga rrugë e gjatë,
kokën mbi sup
do ma mbështesësh
në çast.

Unë s’do të pyes:
“Ku humbe
vallë gjer tani?”
dhe xhelozinë
si lule e tharë
do ta flak.

Refreni:
Dridhet si gjethe
fjala “më fal”,
në shpirt rrëzohet
ngadalë.
Dimri i ndarjes
do nisë të shkrijë,
në flokë bore ngadalë.Featuring: Olsa Pema
Publikimi: 17/10/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Irma Kurti


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0


Nonda Kajno & Olsa Pema - Loti I Akullt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti I Akullt".
3. Video është e këngës "Loti I Akullt", por nuk këndohet nga Nonda Kajno & Olsa Pema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.