Më mbaj mend (për 1 muaj)

NRG Band - Paja Paja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Hej a je tu pa
mbas teje tu nga
po dojne njerzet
me u mbyt bre vëlla
shoket kanë nis me u sha
vellaznit me u perla
as babe e djalë s'po flasin mo.
Pse bre nuk po lshon pe
mos thuj qe ski nge
paja sonte keq mos më le.

Paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
e mos prit me te lut dy herë
paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
se kem me kalu super.

Paj ty veç me te pa
njerit te fiket me i ra
se me prek kush
shans nuk ka.
Krejt ti po i kall
po i ban budall
e as mu nuk
pom bënë mall.
Pse bre nuk po lshon pe
mos thuj se ski nge
paja sonte keq mos më le

Paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
e mos prit me te lut dy herë
paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
se kem me kalu super


Ky tekst u dërgua nga  rinaNRG Band
Publikimi: 14/03/2012
Teksti: Mithat Sadiku
Orkestrimi: Darko Dimitrov


NRG Band - Paja Paja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paja Paja".
3. Video është e këngës "Paja Paja", por nuk këndohet nga NRG Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga NRG Band:


Komente 0