Më mbaj mend (për 1 muaj)


Orgesa Zaimi - Ngrije Zërin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngrije Zërin".
3. Video është e këngës "Ngrije Zërin", por nuk këndohet nga Orgesa Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orgesa Zaimi - Ngrije Zërin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7

Muzika:

Briz Musaraj

Teksti:

Olti Curri

Pjesëmarrëse në

Festivali i 56-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

22/06/2018

2018-06-22T20:36:45+00:00Veç një hap
ti je larg,
Nuk kam frikë
të gaboj.
Kam dëshirë,
jam njeri.

Ti më ndjell si një dritë
si muzikë,
a je ndjerë
i lirë?

Jam sot uragan lirie,
mesazh dashurie.
Unë

kam sot forcën
e gjithë botës,
dritën blu të qiellit, unë
për ju

Refren

A ke qenë i lirë
veç një herë,
një jetë ke,
një herë vjen
në këtë botë.

A ke qenë i lirë
veç një herë,
një jetë ke,
një herë vjen
në këtë botë.

Ti ngrije zërin!
Ooooo
Ooooo
Ti ngrije zërin!
Ooooo
Ti ngrije zërin
çdo ditë!

Thonë të gjithë
je e re,
rri dhe prit.
Shpirtin zjarr
nuk e ndal,
s’kam limit.

Jeta vjen
si një dallgë,
por lundroj,
nuk ndaloj,
kurrë jo.

Kam sot
forcën e gjithë botës,
dritën blu të qiellit,
unë
për ju.

Refren

A ke qenë i lirë
veç një herë,
një jetë ke,
një herë vjen
në këtë botë.

A ke qenë i lirë
veç njëherë,
një jetë ke,
një herë vjen
në këtë botë.

Ti ngrije zërin!
Ooooo
Ooooo
Ti ngrije zërin!
Ooooo


Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet