Më mbaj mend (për 1 muaj)


Parashqevi Simaku - Ne Moshen E Rinise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Moshen E Rinise".
3. Video është e këngës "Ne Moshen E Rinise", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Parashqevi Simaku - Ne Moshen E Rinise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Arben Duka

Pjesëmarrëse në

Festivali i 24-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Ti ç'do çast thua se me do, thua se me do
po te them një fjale jo se s'të besoj, jo se s'te besoj
Por dashuria e vërtetë
nji dashuri njihet veç ne jetë
Ne me do sa te dua unë
eja me kërko
Me kërko aty ku jeta ndrin me shumë
se aty jam unë
Nga zemra ime si burim
rrjedh veç gezim vec gezim

Rreh zemra jonë
tek zemra e tokes nene
Ç'do rrahje e saj
e bukur si një këngë
Njezet vjeçar
kjo fjale sa tingellon
Oh sa endrra ne gji na zgjon
Kjo moshe e bardhe mosha e rinise
Ditët i cel ne gji te lumturise
Dhe njezet vjeç
mos isha isha unë vërtetë
Do me bënte te tillë kjo jetë

Na buzeqesh lumturia
ne ç'do skaj tek ky vend
Kur ne themi rinia
edhe lumturi kemi thënë

Tak tak, zemra me troket
lehtas po më flet
Jam njezet vjeçare sot po dal ne jetë
ajo me thërret
Një drite te re ti ndez ne sy
një këngë te re ti zgjon ne gji
Ne me do sa te dua unë
Eja me kërko
Me kërko aty ku jeta ndrin me shumë
Se aty jam unë
Nga zemra ime si burim
rrjedh veç gezim vec gezim..

Rreh zemra jonë
tek zemra e tokes nene
Ç'do rrahje e saj
e bukur si një këngë
Njezet vjeçar
kjo fjale sa tingellon
Oh sa endrra ne gji na zgjon
Kjo moshe e bardhe mosha e rinise
Ditët i cel ne gji te lumturise
Dhe njezet vjeç
mos isha isha unë vërtetë
Do me bënte te tillë kjo jetë

Na buzeqesh lumturia
ne ç'do skaj tek ky vend
Kur ne themi rinia
edhe lumturi kemi thënë
Porsi vese e mengjesit
endrrat tona me drite
Ane e mbane ku janë njerzit
marrin jetë gjithë dashurit


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet