Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Burgu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Burgu" kënduar nga Pellumb Vrinca.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Free Mc's - Burgu

Anisi:
Burgun e kupton sa herë që nata bie,
sa herë që dëgjon të mbyllet derë e një qelie,
kur shtrihesh për të fjetur me një fije batanije,
harruar e braktisur nga të gjithë ata që njihje.
Mjerë kush e provoi e mjerë kë halli zuri,
mjerë ai që veten në këtë ferr e pruri,
burgu është për burrat, po sa duron dhe burri,
brenda një qelie, në katër faqe muri!?

Genti ( refren x2)
Burgu është për burrat thonë,
burgun mjerë kush e provon!
Atë derë kush e kalon,
as për hasmin s'e uron!

Romiri:
Një nga një numëroj ditët,
një nga një vijat mbi mur,
një nga një kaluan vitet, vite që s'jetova kurrë.
Po pres të vijë dita ime
e të hedh mbrapa një gur,
ta mbyll këtë derë pas shpine,
këmba mos më shkeltë kurrë!
Më ka marrë malli për ty,
nënë që s'të shoh me sy,
katër vjet mbyllur ay
te qelia numër dy.
Larg familjes, larg shtëpisë,
ç'e desha paranë e pistë,
se pas derës së qelisë,
kush ia vë çmimin lirisë!?

Genti (refren x2)
Burgu është për burrat thonë,
burgun mjerë kush e provon,
atë derë kush e kalon,
as për hasmin s'e uron!

Basri Maloku - Burgu

Neper grila Laqe laqe ndalem e shiqooj
Me NENEN time me LOT ne faqe smund te bisedoj
AHH me NENEN time me LOT ne faqe smund te bisedoj
AHH moj NEN moj NENA plak seq ma dogje ZEMREN FLAK
AHH moj NEN moj LoTeT fshi se ma bere Zemren Hi
AHH moj NEN moj LoTeT fshi se ma bere Zemren Hi
Gruan Femijet I shikjoj qe flasin me MAS
Nga mallengjimi spo flas me goj ZEMRA don mem plas
Ahh Nga mallengjimi spo flas me goj ZEMRA don mem plas
Ahh mor BURG Burgo I SHKRET spaska gje o me kijamet
Neper GRILA me shikju me Femij pa u perqafu
Ahh Neper GRILA me shikju me Femij pa u perqafu

Naixx - Burgu

Kush u kon mrena tash e kupton
jeten nburg tash ti e jeton
i bjen pishmon per senet qe ti i ke bo
tsjellin guardiant e ti sguxon me bo zo

I nje minutat e tdoken si shekuj
njerzt tuten e ikin pi teje si lepuj
I mshelun mes kater mureve
prangat i ki mes durve
ma sun sillesh me dosta rrugve

Tkonsiderojn mrena si qenin
kejt kqyrin me ta nxon venin
vin dostat familja met vizitu
me ta munohesh pak kohen me kalu
po kur e menon qe edhe 5 vjet tkan met
e she qe jeta nburg so hiq e let

Shokt e burgut i ke bo vllazen
munoni bashk me gjet fazen
diqysh pi burgut me ik
e marin vesh e tsjellin tzit
denojn 72 or mos me pa drit Verzi 1

Kur tnxojn pi inatit vjen me bertit
Plas pi mllefit qe ma me dosta smon me chillit
E ki veq ni ore me dal me kqyr drit me sy
23 tjera je i mshelun e kejt kqyrin ferrk me bo me ty
nqeli ku flen ski as qebe mu mlu
ftofti ntrup mrena ka met depertu

SA her menon thu tisha kon nliri
Tdalin lot nsy kur te ti un vi
Je i mshelun i vetem nqeli
dhimbjen sun e perballon
tvjen me myt veten kur vizitori shkon

THu te kisha kthy edhe niher pi fillimit
Rahatin sja kisha prish as timit
Je pendu teper von
nburg i vetmum ki mu kon
Edhe un pi pres leqicat
kejtve dojn me na mshel lopicat Verzi 2

PO mos ta nin
qetash vi edhe un mshelna me ty
se edhe per ni muj gjygjin ma kan shty
Kina mu bo bashk si gjithmon
kerkon me qu kry skina me lon
Edhe pse mu po dojn mem mshel pa faj
Kur pi ni alarmat e policis sa po moj po ngaj

Nese mshelin ko mu qart nkry
gjykatsin tparin nftyr ko me pshty
Se po ma boni tpadrejt
un nfletakuze sen sko me rrejt

qe durt urno lidhum
veq ruju mos po gabon e
qet gabim te un kerqysh sun e permirson
Kurr naixxi gabimin sta fal
ruju kon fajtor pe shpall

mkujtohet dostat e mi
sa her per mu jon shoqru npolici
dosta kurr sjau harroj
faleminderit shum falma najher nese gaboj
KTo jon nja dy fjal per qeta qe e ikom perball
faleminderit per kejta sjau harroj deri sa tjom gjall Verzi 3

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 30/10/2016
Muzika: Roland Çukaj
Teksti: Pellumb Vrinca
Orkestrimi: Roland ÇukajMë Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:


Komente mbi këtë këngëPellumb Vrinca - Burgu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burgu".
3. Video është e këngës "Burgu", por nuk këndohet nga Pellumb Vrinca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.