A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Pellumb Vrinca & Vida Kunora - Kallma Cigaren


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/07/2017

2017-07-13T13:17:43

See Also

Vida Kunora

Song from the album:

"Dasma Shqiptare"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kallma Cigaren" sung by Pellumb Vrinca & Vida Kunora.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Pellumb Vrinca & Vida Kunora attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aurora Qazimi - Kallma Cigaren

Kallma cigaren paj c'ka te kallzoj
Me ma idhnu nenen gjuhen ta shkurtoj
Prej merakut tand zemra po me gufon

Une nenen tende nuk do ta idhnoj
Do ti qes kafe caj me limon
Prej merakut tend zemra po me gufon

Remzie Osmani - Kallma Cigaren

...

Kallma cigaren
Pa ja çka t'kallzoj x2

Me ma hidhnu nanen
Gjuhen ta shkurtoj
Prej merakut tan
Zemra po me gufon x2

Une nanen tane
Nuk do ta hidhnoj x2

Do ti çes kafe
Çajin me limon
Prej merakut tan
Zemra po me gufon x2

Zgjohem heret
Çohem e pastroj x2

Dreken do t'ja baj
E shtratin do t'ia shtroj
Prej mertakut tan
Zemra po me gufon x2

...

Drita Ukaj & Nadi Matoshi - Kallma Cigaren

kallma cigaren paja qka po te tham
kallma cigaren paja qka po te them
mema idhnu mamin guhen ta shkurtoj
prej merakut te saj zemra po me loton
mema idhnu mamin guhen ta shkurtoj
prej merakut te saj zamra po me loton

une nanen tane kurr nuk do ta idhnoj
une nanen tane kurr nuk do ta idhnoj
do ti qesim kafet,qaj o edhe ni moll
prej marakut te saj zemra po me gezon
do ti qesim kafet,qaj o edhe ni moll
prej marakut te saj zemra po me loton (ref 2.)

syzez o moj sy larojsh
syzez o moj sy larojsh
o seq na dogje ti o Shkodren o
o seq na dogje ti o Shkodren o

nuk e dogja une o vendin shqiptare o
nuk e dogja une o vendin shqiptare o
o dogji ky dhandri me cigare o
o dogji ky dhandri me cigare o

syzez o moj sy laroshe
syzez o moj se laroshe
o seq na dogje o katunin o
o seq na dogje o katunin o

nuk e dogja une jo zelie e o
nuk e dogja une jo zilie e o
e dogji qaj djali me adheti e o
e dogji qaj djali me adheti e o

oj lulja e blinit o kujna ja len nanen o
oj lulja e blinit o kujna ja len nanen o
hajt lule mos ki dert se te nana vjen apet
o hajt lule mos ki dert nan ke lan e nan ke gjet

oj lulja e blinit o kujna ja len baben o
oj lulja e blinit o kujan ja len baben o
hajt lule mos ki dert se te baba vjen apet
o hajt lule mos ki dert se te baba vjen apet
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019