Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pellumb Vrinca - Jam Malësor

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Malësor".
3. Video është e këngës "Jam Malësor", por nuk këndohet nga Pellumb Vrinca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pellumb Vrinca - Jam Malësor  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Pellumb Vrinca

Orkestrimi:

Roland Çukaj

Komente

Asnjë Koment

12/10/2019

2019-10-12T16:57:42+00:00Mka marr malli e s duroj ma
Malsin teme du me pa
Du me shkue n ato an
Ku mas pari kam thirr nan

Ku atdheu me kan fe
Ku nflamur burrat bajn be
Ku pa hile asht dashnia
Ku rrin bashk besa e burrnia

Heeejjj sa te shkoj ne at malsi
Nkopli kafe kam me pi
Muhabet e qejf sa don
Kshtu malsort e kan zakon

Req e loge due mei pa
Bukurit qe kush si ka
Shum her n anderr me kan dal
Heeej ato gshteja e mriza t rrall eee

Heeeej ujt e rrjadhit qoft bekue
Se veq zoti e ka veque
Ne perru oj bjeshk e rrall
Gjithmon pat o bjeshkatar

Jan nje kang edhe kumon
Mlue me dhe kan ken gjithmon
Atostane plot gjallni
Heeej me jau pas ooo gjithkush lakmiee

Heeej atje n shkrel po due me dal
N bush turres meu qmarr
N bjeshk e hotes me mjell kasht
N ato an synin me knaq
N gruk te lugjev n at nahije
Dragojngjan e nat kutie
Me pi ujt me ort e vores
Oo nat bjeshk tbukur o nlujts tzagores

Vazhdoni...


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet