Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako & Redon Makashi - Falja Njerit Dashurine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Une per ty i brodha rruget
pafund ne Tirane,
kujt t'ia fal ti peredheljet
dhe puthjet kte nate,
Dalengadale po shuhen dritat ne bulevard
Shirat nisen prap
Zogjte po ikin
dhe une mbeta si nje endacak.

Sa cudi kur ti me thua
ne zemer te kam,
une e ndjej ti e ben enkas
me shprese kot me mban
dhe pastaj serish largohesh
dhe syte me ul, mallin te ma shtosh
po aty mbyllem thelle ne vete
qytetit s'dal dot.

(Refreni)
Mos na bej aq shume te vuaj
hape zemren dhe na thuaj
cilin do me shume nga ne
me brengen e shpirtit mos na le
falja njerit dashurin
kurse tjetrit deshperimin
dhimbjen kush nuk e provoj
zemra ime ne kte bote (...1X)

Humbem ne qe s'po te shohim
dhe bliret jane thare
jo nuk varen bulevarded,
aty rreshtin qajne,
I mungon ti ktij qyteti ne cdo skaj
dhe cdo second hyri dimri perseri
dhe zemrat u ftohen.

Refreni (...2X)

Falja njerit dashurin
kurse tjetrit deshperimin
dhimbjen kush nuk e provoj
zemra ime ne kte bote.

Dhimbjen kush nuk e provoj
ne kte bote.


Ky tekst u dërgua nga Ami

Pirro Çako & Redon Makashi - Falja Njerit Dashurine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falja Njerit Dashurine".
3. Video është e këngës "Falja Njerit Dashurine", por nuk këndohet nga Pirro Çako & Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0