Më mbaj mend (për 1 muaj)


Produkt 28 - Si Peme!!!

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Peme!!!".
3. Video është e këngës "Si Peme!!!", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Produkt 28 - Si Peme!!!  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  53

Muzika:

Fabian Basha

Teksti:

Turjan Hyska

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Këngë e albumit:

"22 Hite"

Këngë e albumit:

"The Best"

Këngë e albumit:

"Nje Kat Me Lart"

Këngë e albumit:

"Si Peme"

Komente

Asnjë Koment

25/12/2007

2007-12-25T12:32:16+00:00Strofa:Nje dite po ecja rrugeve
Dhe po shkoja s’di se ku!
E fshehur neper mjegull
Pashe nje engjell.
Une te dua!
Dhe thashe te te gjej adresen
Te te kerkoja doren
Por ti ke rene nga qielli
Dhe shtepine s’ta di njeri.
Atehere vazhdova rrugen
Kapa shpullash nje femi.
Gjithe lagjen acarova
Policia erdhi tani
Me pranga neper duar po te kerkoja syte
Por druri beri pune
Dhe ne rajon te harrova ty!

Ref:S’e di ku shkoj.
Dhe rri te pres si peme.
S’po di c’te bej.
Dhe prap te pres si peme.
Dhe zogjte me vjeshten iken
Dhe une mbeta vetem.
Dhe rri te pres si peme.

Rap 1:Te gjithe mendojne per ty
Dhe une dhe vetja ime.
Se tamam si neper filma
Une rri futem ne mendime.
Behem tip melankolik.
Perden mbyll,driten fik.
Shiu bie pik,pik,pik.
Ora ecen Tak-Tik.

Te gjitha ecin mbrapsh.
Ti ben sikur s’me do.
Ndonese une nuk kam taktike.
Ti gjithmone me thua jo.
Por dhe gruan po e mora
Do ti ve une emrin tend.
Mua ethet po me zene.
Se ti vetem me ke lene!
(Iku dhe njoni!)

Ref:S’e di ku shkoj.
Dhe rri te pres si peme.
S’po di c’te bej.
Dhe prap te pres si peme.
Dhe zogjte me vjeshten iken
Dhe une mbeta vetem.
Dhe rri te pres si peme

Rap 2:Gjithe heret me ze mat.
Jo s’e di pse mban inat.
Se ti naten ma ben dite.
Edhe diten ma ben nate.
Ti je Xhejn une jam Tarzani.
E nderroj emrin,s’jam Albani.
Se per ty e marr me vrap.
Ja ku eshte Afganistani.

Mjafton te jesh dentiste
Hoqa dhembe edhe dhemballe.
Une per ty nisem ushtar.
Por te lutem ki pak mall.
I shtroj rruget e Tiranes
Ia kaloj dhe Edi Rames.
Le alkolin dhe kumarin.
Te premtoj s’do fle poshte Lanes.


Ky tekst u dërgua nga www.wowlyrics.com
Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet