Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rameka - Krejt Bota E Din (Feat. Dredha & D.M.K.)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

RaMeKa
........................
Ma mir mos bo zo se
T'qelmit ajo goj veq shpifje nxjerrin
Njeri i pa vler ski edukim
Prind e tu sjon krenar e din
E ti mer vesh se sfal shpesh kupton
Pyte kun dush qe m'nje tregon
Zemren tloton qe e dim
TBA tpart jom kon jon edhe rrin
Tjert dojn problem po ata i rregulloj
Kun se ankoj kejt n'rregull i qoj
Per fat tprovokoj t'shohim qa bon
Forca jote 1 plesht se ban
Gjonat e zeza ti se qon kryt
8 me 2 ta boj 10 une ty
Knej e anej ka te shkoj e lo shej
Ska betej qe zdal ska kufi qe se thej
........................

DrEdHa
........................
Kush pot vet qysh je kon po qysh je
Qa ki bo qa ke vyt qa ke nxjerr
Kurkush s'pot vet qush je kon po qysh je
A ki nxjerr naj pare per atdhe
Qishtu edhe spe qet jeta n'gurbet
........................
Edhe naj dit ki me pa edhe vet
Njeri pergaditu se koha pot thrret
Fjala e nxjerr fjalen ik se pot vi
RAMEKA me DREDHEN pot presin kojshi
Nese ki allti merre me veti se sonte qitu ka mu bo kijameti
Baba m'pat thon mos mu sill me rrugaca
Mos me fol me terlifar papaka
Se shum jon bo kshyr ........................
........................

DMK
........................
Kush e tha pse e tha e degjoi kush e pa e qa ka e qa ska
Sme intereson kush jam
Kur jom me diferenta sme n'dimon as sme kupton
Qefin mos ja bo vetit ulu posht ..............
Shum po shiten si repera gangstera e te tjera
E po flasin per te tjer e per veti jan plera
Shum po fryhen se po fryhen kan merak se mos thuhen
Qe te gjith ne kemb po qoni 1 nga 1 te gjith u thuet
TBA qe shqiptart i bashkon nga Fieri
Me 1 mikrofon ska shqiptar qe sna degjon na kopjon
SHQIPET E PERGJAKSHME NE GJITH BOTEN JON KAMPION
1 gje shum mir e din edhe pse ti nuk e pranon
Pse lodhesh kot shqipe kur e din qe nuk fiton
Apo n'doshta nuk e din qe je komplet i deshtuar
Degjoje mir mesazhin ton dhe ke per ta kuptuar
........................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendRameka
Featuring: Dredha & D.M.K.
Publikimi: 23/06/2008


Rameka - Krejt Bota E Din
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krejt Bota E Din".
3. Video është e këngës "Krejt Bota E Din", por nuk këndohet nga Rameka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rameka:


Komente 0