Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - I Pafat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Paqe e qetesi nje qytet ka tretur
vetem nje njeri,
rin e rin pa fjetur
e nuk di ku do vej
e nuk do te defrej
diçka kerkon te gjej

po çfare te mundon
pse nuk ke deshir ti
dashuri kerkon
por ne erresir ti
ai kerkon e kerkon
e vrapon e vrapon
por dot nuk e zbulon

jo syte
jo syte

Ref:
Kot e kerkon i pafat
dhe nje here te rrish pa gjume jo
kur ke dobsi per inat
te largohesh dhe me shume jo
kerko atehere kerko dite
naten kerko për nje drite
e sheh veç zemra, jo syte
dhe njehre te rish pa gjume jo


Ky tekst u dërgua nga DemetraRezarta Shkurta
Publikimi: 19/12/2007
Festivali: Kënga Magjike 2007
Muzika: Genti Lako
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Genti Lako


Rezarta Shkurta - I Pafat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Pafat".
3. Video është e këngës "I Pafat", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 2