A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Rovena Dilo - Jeta Është E Shenjtë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/11/1999

1999-11-01T00:00:00

Music:

Ardit Gjebrea

Lyrics:

Rovena Dilo

Arrangement:

Alfred Kaçinari

Song from the album:

"Ante"

Participating in

Kënga Magjike 1999


U këputën yjet dhe ranë në tokë
Gjethe s'çelën pemët
E këngën e lanë zogjtë
Krejt papritur të binte nisi shi
Jo s'ishte shi, por ishin lotët e mi

I zgjata dorën dhimbjes me dashuri
I fshiva ëmbël lotët
Ti jepja më shumë shpresë
Dhe me zërin tim
Gjej forcë e ulërij
I them kësaj bote
"E nesërmja është tani"

Po të kishte dhimbja fjalë
Do flisnin edhe malet
Sytë e mi të shkretë sa panë
Si lajnë as oqeanet
Jetën jo askush në botë
Nuk mund ta presë në mes
Jeta jepet veç një herë
...është e shenjtë

U fikën edhe diejt, i mbyllën sytë
Pas flakës së shtëpive
Në valle rrotull djajtë
Të gjithë ëngjëjt morën arratinë
Me ta në qiell liria rrugën ndrin

I zgjata dorën dhimbjes me dashuri
I fshiva ëmbël lotët
Ti jepja më shumë shpresë
Dhe me zërin tim
Gjej forcë e ulërij
I them kësaj bote
"E nesërmja është tani"

e-Cards (1)

2018-04-08 15:00:03
Po të kishte dhimbja fjalë
Do flisnin edhe malet
Sytë e mi të shkretë
sa panë si lajnë as oqeanet
Jetën jo askush në botë
nuk mund ta presë në mes

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019