Audio

Top 200

Rovena Dilo - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  32

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/11/2011

2011-11-01T13:33:37

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.10"
oooooooooooo fort po ndrit ai diell
Dhe burimi këngët lugjeve m'i percjell
o fort po ngroh ai diell
Edhe trimat nëpër mend m'i sjell
t'i perkedhelë.

Nga ky diell i kohës sime
ndrisin shekujt në agime
edhe pushka i shqiptarit zjarr flakëron.

Po ku ka si ty o Shqipëria ime
Po fisnikja permbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime
Ballëlarta me flamur.

hej fort po rreh ai tel
Dhe lahuta tingujt m'i çon larg, m'i përcjell.
hej fort po bien ai tel
Edhe trimat nëpër mend m'i sjell
ti perkdhel

Nga ky ze i kohës sime
flasin shekujt me gjemime
edhe krisma e shqiptarit vlen
brez pas brez
2X
Po ku ka si ty o Shqipëria ime
Po fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime
Ballëlarta me flamur.


Ky tekst u dërgua nga Dafina
Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...